Pasididžiuojanti Namų

Šeimininkė

gero maisto blog'as

Sausainiai ant pagaliuko

Parašė Daiva - 2010 m. balandžio 1 d.
Mūsų Rūta išbandė labai šaunų receptuką. Tokio dar nemačiau ir negirdėjau. Pats receptas imtas iš Forellės svetainės. Labai šauni idėja, kai norisi ką nors originalaus ir skanaus padovanoti. Būtinai ir aš išbandysiu. Ir Jus kviečiame eksperimentuoti ir dalintis rezultatais.


PRODUKTAI:

 • 90 g kambario temperatūros sviesto
 • 60 g cukraus
 • 1 kiaušinio
 • 180-200 g miltų
 • 1-2 a.š. naminio vanilinio cukraus
 • įvairių spalvų karamelinių saldainių

Iš šio kiekio produktų gaunasi maždaug dvi normalaus dydžio skardos sausainiukų (priklauso nuo to, kokio storio kočiosite tešlą).

GAMINIMAS:

 1. Sviestą reikia išplakti su paprastu ir vaniliniu cukrumi iki purios masės. Galima išsukti mediniu šaukštu, labai gerai ištrinti plakimo šluotele arba išplakti virtuviniu kombainu.
 2. Į sviesto ir cukraus masę įmušti kiaušinį, suberti miltus. Išminkyti tešlą ir dėti 30 minučių į šaldytuvą, kad pabręstų (Rūta: šiandien buvo toks gražus ir šiltas oras, kad nusprendėme su vaikais pasivaikščioti lauke, todėl tešlą pralaikiau šaldytuve net pusę dienos - nepakenkė).
 3. Atšaldytą tešlą plonai iškočioti (Rūta: jei į sausainius bus kišamas pagaliukas, tešlą reikia iškočioti apie 0,5 cm storio. Ir dar: kočioti daug lengviau ant tešlos uždėjus maistinės plėvelės, tuomet tešla nelimpa prie kočėlo), išspausti įvairiomis formelėmis sausainius. Juose dar išspausti mažesnėmis formelėmis kiaurymes: skylutes, širdutes ar kokią kitą formą. Įsmeigti medinius pagaliukus (Rūta: prieš kepant pagaliukus galima pamirkyti vandenyje, taip jie mažiau "skrunda" kepant). Kepti įkaitintoje iki 180ºC temperatūros orkaitėje apie 10 minučių (Rūta: šiandien kepiau plonus sausainius, bet man iškepė tik per 20 min. maždaug).
 4. Saldainius sutrupinti, užpildyti sausainiuose paliktas kiaurymes ir dar porai minučių dėti į orkaitę.
 5. Ištraukus atvėsinti ir tik tada nuimti nuo kepimo popieriaus.


Skanaus!

P.D.: Šis receptas patiko ir juo pasidalino Mamos dienoraštis.


__________________________________________________________

Galletas tipo "Chupa Chups"

90 g mantequilla a temperatura ambiente,
60 g azúcar,
1 huevo,
180 - 200 g harina de trigo,
1 -2 cucharaditas de azúcar avanillado,
caramelos de colores.


Mezclar bien la mantequilla con el azúcar normal y avanillado. Introducir el huevo y la harina. Hacer una masa homogénea.

La masa hecha meter a la nevera para unos 30 minutos. En cuando se enfríe, con ayuda de un rodillo de madera, hacer una placa.

Con ayuda de las varias formas para galletas hacer figuritas. En cada galleta hacer un agujero. Con cuidado clavar un palillo de madera en cada galleta.

Las galletas hechas meter al horno previamente calentado hasta 180ºC. Hornear uno 10 minutos. Entones en cada agujero de las galletas poner caramelos (previamente machacados a trocitos). Hornear aproximadamente 2 minutos mas hasta que el caramelo se derrite. Dejar enfriar en la bandeja y luego quitar y guardar¡Buen provecho!

Pranešimo autorė Daiva

Esu mažos mergaitės mama. Saldumynų mėgėja ir šio projekto steigėja. Suktis virtuvėje pradėjo patikti jau nuo vaikystės - kepdavau tortus smėlio dėžėje :) Padėsiu tau susipažinti su kai kuriais ispanų ir katalonų virtuvės "šedevrais", paprastais kasdieniais, šventiniais ir išbandytais receptais. O jei užsiprenumeruosi mūsų naujienlaiškį, karts nuo karto nudžiuginsiu ne vien tik naujienomis iš mūsų blog'o, bet ir naudingais paruoštukais.

4 komentaras(-ai) :

 1. Que pena que tengo dificultades para entender bien las recetas y los productos. Me gusta mucho tu blog.
  rosa

  AtsakytiPanaikinti
 2. Hola Rosa, ahora ya se puede traducir el blog con ayuda de Google translater. Espero que esto sea de ayuda.

  Hasta pronto!
  Besos

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2011-06-21 12:06

  Jau kepa :) Tik dariau be karamelių, o į tešlą biški malto imbiero ir cinamono įmaišiau, tikiuosi bus skanūs :) Ačiū už receptuką :]

  AtsakytiPanaikinti
 4. Prieskoniai tikrai nesugadins skonio, jei tik jie mėgstami yra :-) Aš nemėgstu labai ir imbiero, ir cinamono :-(, todėl ir minčių pagerinti sausainius nešauna galvon :-)

  Skanaus, smagu, kad kepate pagal mūsų receptus :-)

  AtsakytiPanaikinti