Pasididžiuojanti Namų

Šeimininkė

gero maisto blog'as

Varškės apkepas (be cukraus)

Parašė Rūta - 2016 m. sausio 31 d.Kepti varškėčiai – "budintis" valgis, kai reikia greitai pavalgyti. Tačiau ir mėgstami valgiai kartais pabosta. Tačiau kai vis tik varškėčių nesinori, bet norisi ko nors iš varškės, visuomet tinka varškės apkepas. Tiesa, tai ne taip greitai, kaip varškėčiai, tačiau tikrai nesudėtingai ir, svarbiausia, labai skaniai.

Varškės apkepų mūsų puslapyje jau buvo (Purus varškės apkepas, Varškės apkepas (su ryžiais), Varškės apkepas). Šis skiriasi tuo, kad vietoje cukraus naudojau tamsųjį agavų sirupą ir dalį manų kruopų pakeičiau kukurūzų krakmolu. Rezultatas nenuvylė: išėmus iš orkaitės apkepas buvo labiau panašus į pyragą. Apkepo iškepiau daugiau, kad liktų pusryčiams. Tai purumas išliko kelias dienas, tiksliau, kol buvo suvalgytas visas apkepas :-)

RECEPTAS: Varškės apkepas (be cukraus)


  PRODUKTAI:
 • 500 g varškės
 • 4 nepilni valg. š. manų kruopų
 • 300 ml pieno
 • 2 valg. š. kukurūzų krakmolo (be kaupo)
 • 5 nedideli kiaušiniai
 • 4–5 valg. š. tamsaus agavų sirupo (galima naudoti ir šviesų)
 • 2 arb. š. naminės vanilės esencijos
 • druskos

  GAMINIMO EIGA:
 1. Manų kruopas užpilti karštu pienu (200 ml). Palikti brinkti, kol paruošite likusius produktus.
 2. Kiaušinių trynius gerai išplakti su sirupu.
 3. Varškę sumaišyti su trynių plakiniu.
 4. Krakmolą užpilti 100 ml pieno, gerai išmaišyti.
 5. Krakmolą supilti į varškės masę. Gerai išmaišyti.
 6. Į gautą masę supilti išbrinkusias manų kruopas.
 7. Jei norite, kad apkepas būtų lyg kremas (be grūdelių), prieš įmaišydami plaktus baltymus, sutrinkite masę trintuvu (blenderiu).
 8. Baltymus išplakti su žiupsneliu druskos iki standžių putų.
 9. Baltymus atsargiai įmaišyti į varškės masę.
 10. Kepimo formą (naudojau apvalią, atsegamais kraštais tortinę formą, 24 cm skersmens) patepti sviestu ar aliejumi, galima prieš tai iškloti kepimo popieriumi. Supilti masę ir kepti vidurinėje orkaitės lentynoje 45–55 min. 180°C įkaitintoje orkaitėje (apkepą reikia statyti į jau įkaitintą orkaitę).
 11. Apkepas skanus su natūraliu jogurtu, kas mėgsta saldžiai – labai tinka su uogiene.


RECEPTAS: Varškės apkepas (be cukraus)

PATARIMAS: Kad būtų lengviau kepimo formą, ypač išklotą kepimo popieriumi, patepti sviestu, jį galima išlydyti ir tada konditeriniu teptuku patepti.

RECEPTAS: Varškės apkepas (be cukraus)Pranešimo autorė Rūta

Esu dviejų nuostabių vaikų mama. Naujų patiekalų fanė. Man taip patinka gaminti, kad iš kiekvienos kelionės į užsienį atsivežu ką nors, kas papildytų mano virtuvės rakandų kolekciją. Siūlysiu tau mano šeimai patikusius patiekalus ir konservavimo receptus. Visi mano gaminti valgiai išbandyti "lietuviškomis sąlygomis".

0 komentaras(-ai) :

Rašyti komentarą