Pasididžiuojanti Namų

Šeimininkė

gero maisto blog'as

Varškės spurgos

Parašė Daiva - 2016 m. kovo 2 d.Ne per saldžios, viduje drėgnos, "nesunkios" varškės spurgos - jau seniai norėjau tokių pasigaminti.

Esu dariusi kelis variantus: sekant kitų išbandytus receptus ir pačiai eksperimentuojant. Bet iki šiol nė karto nesigavo taip, kaip norėjosi.

Bet va, "por fin!" šuktelėjau (isp.: "pagaliau!"), kai paragavau naujo experimento rezultatą. Taip džiugu buvo :-) Ir skanu, ir ne per saldu, ir vidus toks drėgnas, bet ne žalias. O jei dar būtų pagaminta su gera lietuviška varške, manau iš vis būčiau šokinėjusi iki palubių... chi chi chi...

Gaminau kaip dažniausiai linkusi daryti. Ingredientus rinkausi iš išbandytų receptų + nuo savęs pridėjau ingredinetą ir vieną pašalinau. Na, o proporcijas tai iš vis pagal savo nuožiūrą. Rezultatas labai maloniai nustebino:-)

RECEPTAS: Varškės spurgos


  PRODUKTAI (40 spurgų):
 • 600 g varškės (7% riebumo, drėgna)
 • 4 L dydžio kiaušiniai
 • 100 g cukraus
 • 20 g naminės vanilės esencijos (2 šaukštai)
 • 330 g kvietinių miltų
 • 10 g kepimo miltelių (2 šaukšteliai su kaupeliu)
 • aliejaus kepimui (naudojau saulėgražų, bet tinka bet koks švelnaus ir kepimui skirtas aliejus)
 • Cukraus pudros papuošimui (nebūtina)

  GAMINIMO EIGA:
  RECEPTAS: Varškės spurgos
 1. Varškę ištrink su kiaušiniais.
 2. Suberk cukrų, supilk vanilės esenciją ir viską pamaišyk.
 3. Miltus su kepimo milteliais persijok ir suberk į tešlą. Užminkyk tešlą. Ji turi būti minkšta, bet neskysta.
 4. Kabink šaukštu tešlos (1/2 šaukšto) ir kepk nedideles spurgytes (apie 4-5 cm) įkaitintame aliejuje ant vidutinės ugnies kol gražiai parus.
 5. Vienu kartu kepk tik po kelias spurgytes, kad aliejus neatšaltų ir neprisigertų į tešlą. Taip pat spurgos turi laisvai plaukioti, nes jos paskui šiek tiek išsipučia.

PATARIMAS: Kad spurgos atrodytu gražesnės, formuok jas rankomis, ne šaukštais. Tam reikia susivilgyti rankas vandeniu, kabinti tešlos šaukštu. Dėti į vieną ranką ir, kitos pagalba, gumulėlį atsargiai pavolioti ir kepti karštame aliejuje. Taip padarytų spurgų paviršius būna lygesnis ir gražesnis.

RECEPTAS: Varškės spurgos


Tikiuosi, tau patiko šis receptas ir išbandysi šias spurgas. Jei rasi kokį trūkumą, ar reikės patarimo, o gal šiaip norėsi pasidžiaugti rezultatu, labai apsidžiaugsiu, jei pasidalinsi komentaruose. Aš jų visada labai laukiu :-)

Pranešimo autorė Daiva

Esu mažos mergaitės mama. Saldumynų mėgėja ir šio projekto steigėja. Suktis virtuvėje pradėjo patikti jau nuo vaikystės - kepdavau tortus smėlio dėžėje :) Padėsiu tau susipažinti su kai kuriais ispanų ir katalonų virtuvės "šedevrais", paprastais kasdieniais, šventiniais ir išbandytais receptais. O jei užsiprenumeruosi mūsų naujienlaiškį, karts nuo karto nudžiuginsiu ne vien tik naujienomis iš mūsų blog'o, bet ir naudingais paruoštukais.

0 komentaras(-ai) :

Rašyti komentarą